O autorze
Tagi
RSS
środa, 29 kwietnia 2015
Słowo na koniec miesiąca

Niewpisane wpisy noszone w głowie dzień czy dwa, a czasem tygodniami, wpadają w niebyt. Trochę pretensjonalne to zdanie, ale trzeba jakąś zacząć. Nie mam czasu, nie mam głowy na budowanie okrągłych wypowiedzi. Patrzę, co tam pisałam ostatnio, żeby nie powtarzać tego samego, choć właściwie jest to samo. Strrrrasznie duuuuużo spraw, baaaardzo mało czasu, trwanie, nienadążanie -- to, co zwykle. Tylko bardziej. Bo zaległości coraz większe. Nie jestem maszyną. Nie jestem programem komputerowym. Nie daję rady. Miałam napisać, że jeszcze cośtamcośtam i coś tam jeszcze, myśląc, że to ważne i chcę to napisać, ale pora już kończyć.  

Dziś i jutro jeszcze można wpłacić 1% dla Piotra. Dziękuję wszystkim, którzy o nas pamiętali, pamiętają co roku. Nie zdobyłam się na wpis -- jeden z tych tygodniami tłukących się w głowie -- jak mam już dość tego wyścigu szczurów, tego, jak bardzo to wszystko porąbane, jak bardzo potrzebujemy tych pieniędzy (nie my jedni, wiem) i jak trudno, coraz trudniej prosić o nie z dumą i energią. Zwłaszcza w sytuacji, gdy dwie OPP, z którymi się zetknęliśmy (ale nie Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"!) mogę określić krótko: 1 - oszuści, 2 - krętacze. Pierwszymi już zajmuje się prokuratura. Zawiadomienia, skargi, wezwania, zeznania, zobowiązania, pozew w przygotowaniu -- takie tam codzienne zajęcia matki niepełnosprawnego dziecka. Co do drugich -- czas mija (w tym ten ustawowy na odpowiedź), obietnice rzucane na wiatr, wkurw rośnie i pora na kolejne działania. Bo przecież nie można tak tego zostawić. Troska o dziecko, postawa obywatelska, ech... Nie będę ukrywała w nieskończoność nazw tych "szlachetnych" organizacji. Po to jest ten blog, by pisać otwarcie o problemach OzN i ich rodzin w państwie PL. Mam nadzieję, że spełnia tę rolę -- roi się na nim od konkretnych informacji, linków, odsyłaczy. Jak ktoś czyta, wie jak jest. Ale jeszcze kilku konkretów potrzebuję. I głębokiego oddechu. 

Piotr ma nową panią od SUO. Szkoda, że znowu chora... (SUO, czyli sporadyczne usługi opiekuńcze - znajoma mama rozszyfrowała prawdziwe znaczenie skrótu, zapisuję, inaczej już nie powiem) Chłopak znosi najlepiej jak umie ostatnie zawirowania i zmiany. Matka czuwa i wygładza powichrowane powierzchnie. Dziękujemy naszym przyjaciołom za weekend nad jeziorem. A sobie dziękuję za to, że skorzystałam z zaproszenia, wyskakując z piekielnego kotła w inny świat. Po powrocie jakby mniej boli to gotowanie żywcem. 

Kończy się czas zbieranie 1%, kończy się miesiąc Świadomości Autyzmu. Cóż zrobiłam w tej sprawie? Doczołgałam się do końca miesiąca. Hurra.

09:02, szczypta_chili
Link Komentarze (2) »
czwartek, 02 kwietnia 2015
2 kwietnia -- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 

 

W związku z brakiem czasu (chronicznym, totalnym i końca nie widać, i nie tylko o czas chodzi...)  nie świecę, nie piszę, nie uczestniczę w obchodach.

Cały kwiecień przed nami i jeszcze wspomnę o tym, czy owym, z autyzmem związanym.

A dziś zacytuję znajomą matkę,  niejaką czterdziestkę na czereśni, która mimo powszechnie znanej zajętości, znalazła czas, by tyle mądrych rzeczy napisać:

AUTYZMEM NIE MOŻNA SIĘ ZARAZIĆ

AUTYZM TO NIE KARA ZA GRZECHY

AUTYZM TO NIE POWÓD DO DUMY

NA AUTYZM SIĘ NIE CHORUJE

NA AUTYZM SIĘ NIE CIERPI

NIE CIERPI SIĘ TEŻ Z POWODU AUTYZMU  BLISKIEJ OSOBY

Z AUTYZMEM SIĘ ŻYJE A NIE WALCZY

AUTYCY MAJĄ TEŻ OJCÓW :)

AUTYZMU SIĘ NIE CELEBRUJE, NIE WCIĄGA NA SZTANDARY

ŻYCIE Z AUTYZMEM /AUTYKIEM TO NIE BOHATERSTWO

ŻYCIE Z AUTYZMEM /AUTYKIEM TO NIE NIESZCZĘŚCIE

AUTYZM TO NIE UPOŚLEDZENIE UMYSŁOWE

AUTYZM TO NIE UPOŚLEDZENIE SŁUCHU

AUTYCY ROZUMIEJĄ CO SIĘ DO NICH MÓWI

Z AUTYZMU SIĘ NIE WYRASTA-SĄ DOROŚLI AUTYCY

DO DOROSŁEGO AUTYKA ZWRACAMY SIĘ BEZPOŚREDNIO

Z UŻYCIEM FORM GRZECZNOŚCIOWYCH

AUTYK TO NIE WARIAT, GŁUPEK ANI PASOŻYT SPOŁECZNY

AUTYCY MOGĄ PRACOWAĆ

AUTYZMU SIĘ NIE KOCHA

PO PROSTU KOCHA SIĘ AUTYKA

Napisali też Ojciec Karmiący, porządkując najważniejsze informacje o autyzmie oraz Wytrzymalska -- warto poznać opinię Emila na temat dzisiejszego święta. 

I jeszcze taki - tekst, o autystycznych dorosłych. Bo oni są, będą, potrzebują wsparcia, zrozumienia. 

19:29, szczypta_chili
Link Dodaj komentarz »