O autorze
Tagi
RSS
piątek, 31 grudnia 2010
POGODNEGO NOWEGO ROKU 2011!

10:40, szczypta_chili
Link Komentarze (1) »
wtorek, 28 grudnia 2010
Elastyczne formy zatrudnienia

Dodatek o takim tytule, który ukazał się w dniu 17 grudnia br. w Super Expressie w ramach kampanii Stuprocentowy rodzic, stuprocentowy pracownik (Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą) można już czytać tutaj:

http://www.kampaniaspoleczna.dzieciom.pl/kampaniaspoleczna/dodatki/dodatek.pdf


Jest w nim między innymi rozmowa ze mną.

Cieszę się z tej kampanii, z tego, że zaproszono mnie do udziału. Wreszcie ktoś publicznie i na dużą skalę poruszył ważny problem. Wzruszające obrazki chorych dzieci i poświęcających się rodziców to za mało. Skala stała się zbyt duża. Zamiast litości, wyrazów podziwu "jak ty dajesz radę?!" i życia od przelewu do przelewu -- wolę pracę na miarę moich doświadczeń i możliwości. Który raz to piszę?

Jeśli rodzice dzieci niepełnosprawnych będą z niej nadal masowo rezygnować (głównie matki) -- czarno rysuje się przyszłość kraju nad Wisłą...

Trzymam kciuki za kampanię i za pracodawców, by zmieniali swoje nastawienie.

16:27, szczypta_chili
Link Komentarze (1) »
czwartek, 23 grudnia 2010
RADOSNYCH ŚWIĄT!

22:37, szczypta_chili
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 20 grudnia 2010
Laurka

G. pracuje z nim od października. Przychodziła raz  w tygodniu i było to zdecydowanie za mało. Sprawy tak się ułożyły, że może częściej, co jest cudowne; właśnie finalizujemy kwestię umowy i tego, jak rozwiążemy temat programu. Jest w Wawie (może jedno w Polsce???) stowarzyszenie, które pomaga rodzinom, gdzie autystyk już nieco podrósł, większość ośrodków nastawia się wczesną interwencję. Z czasem -- by zatrzymać pacjentów, będą ewoluować. Ale my się nie załapaliśmy.

G. pracowała już z austystą, ma kwalifkacje, pomysły, a jej entuzjazm i wesoły styl bycia nas opromieniają. Terapia w domu jest bardzo ważna. Do tego Piotrek kocha G. Ostatnio, przy pożegnaniu, niższą o głowę, drobną dziewczynę objął przyjacielsko i cmoknął w policzek.

G. poleciła mi dobra znajoma, kiedyś terapeutka Piotra, mama Aspi, pisałam o niej na blogu, ona chyba czasem tu zagląda.

 

O. to zjawisko magiczne -- pracuje z niepełnosprawnymi od 10 lat, choć dopiero kończy studia. Zajęta, zabiegana. Serdeczna, ciepła, niezwykła. Współtworzyła grupę integracyjną, gdzie teraz zabiera Piotra. Pisze książeczki, organizuje u siebie imprezy, zaprasza Piotra na wyjazdy -- wszystko przed nami. Jeden dzień w tygodniu należy do niej. Odbiera ze szkoły, zawozi, jest przy nim, przywozi do domu. Ostatnio zaproponowała, by Piotr brał udział w pewnym projekcie fotograficznym. Wraz z nią, wpada do nas nadzieja wyjścia na świat...

O. poleciła nam terapeutka Piotra, z którą niestety musieliśmy się rozstać. Wiem, że zagląda na bloga -- dzięki, kochana, za ten kontakt do O. i za wszystko inne także :)))

 

A. jest woluntariuszką i pojawia się 2-3 razy w miesiącu, od listopada. Ma dobry, zawód, firmę, więc nienormowany czas pracy. Jest piękną, młodą kobietą. Może kiedyś nam powie, dlaczego zdecydowała się na wolontariat, zamiast iść na zakupy albo do klubu fitness. Na razie wiem tylko tyle, że czasem są w życiu chwile, gdy trzeba  komuś pomóc. Nigdy nie prowadziła żadnych terapii, nie ma wiedzy, ale pomaga. Piotr ma świetne ćwiczenia na wyciszanie, "nicnierobienie" i wspólne, także ze mną, celebrowanie picia herbatki i podwieczorku. 

A. dostała mój numer od kogoś kto, na pewno czyta bloga i -- sam też pisze. Dziękuję.

12:32, szczypta_chili
Link Komentarze (2) »
piątek, 17 grudnia 2010
Stuprocentowy rodzic, stuprocentowy pracownik

Warto zajrzeć pod:

http://www.kampaniaspoleczna.dzieciom.pl/kampaniaspoleczna/realizacja_kampanii.php


Warszawa jest dość solidnie obillbordowana, nie wiem, jak inne miasta. Akcja potrwa do wiosny. Oprócz radia, TV, gazet, będą też konferencje z pracodawcami. 

Rozmowa ze mną od tygodnia była już po autoryzacji i chyba poszła w dzisiejszym Super Expressie -- dodatek specjalny "Elastyczne formy zatrudnienia". Niestety nie mam... Nawet nie wychodziłam z domu, tak elastycznie dziś pracuję :) Ale na pewno dotrę i sprawdzę.

Mam jeszcze uczestniczyć w kampanii po nowym roku. Jestem niestety okrrrrutnie dobrym przykładem tego, co znaczy brak elastycznych form zatrudnienia.

Jak widzę nazwę kampanii, mimowolnie czytam: pełnosprawny rodzic, pełnosprawny pracownik.

A może powinno być: pełnoprawny?!

23:13, szczypta_chili
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4