Blog > Komentarze do wpisu
Euro-finanso-praco- rozmowa

Byłam na spotkaniu w organizacji pozarządowej w sprawie dotacji do założenia działalności gospodarczej. Eurodotacji.

Działalność od dawna jawi mi się jako jedyne wyjście. Etaty raczej pa, pa -- ani widu, ani słychu, ani dychu. A ponadto swoje już przeszłam. Kolejna sprawa niebawem.

Brak tylko porządnego, długoterminowego zlecenia lub dotacji właśnie. Zostałam pouczona, jak proces "zdobywania" wygląda, dostałam listę miejsc, gdzie mam dzwonić i byc cierpliwa.

Pan proponował też napisanie i zgłoszenie projektu do jakiejś organizacji pozarządowej lub to, żebym założyła fundację.  Wiem, że niektórzy rodzice podejmują takie działania. Pan stwierdził, że jak porywam się na prowadzenie firmy, to z zarządzaniem fundacją powinno być łatwiej. Wsparł...

Jakoś nie wchodziłam dotąd w te sfery -- funkjonowałam na prostej zasadzie konkretna praca=konkretna zapłata. A pisać projekt, który może nie wypalić? Kiedy? Walczę o gotówkę i każdą złotówkę. Ale kto wie, może czas przeprogramowac myślenie? Podzwonię, poszukam informacji.

Pan wyznał mi też szczerze, że niedawno napisali bardzo dobry projekt wspierania pracy rodziców dzieci niepełnosprawnych -- telepraca, częściowe etaty, nienormawany czas etc.

Projekt nie wypalił, bo pracodawcy nie byli zainteresowani.

Rodzice niepełnosprawnych, niepełnosprawni pracownicy.

środa, 29 września 2010, szczypta_chili

Polecane wpisy

  • Z kroniki codzienności. O życiu.

    Już dawno dopadło mnie coś, co przydarza się chyba wszystkim blogującym rodzicom. W pewnym momencie ma się obawy, co właściwie pisać, jak pisać o własnym dzieck

  • Protest song

    O d środy, 18 kwietnia w sejmie trwa kolejny protest rodziców osób niepełnosprawnych (RON). Poprzedni zakończył się podwyższeniem świadczenia pielęgnacyjnego.

  • CZAS

    Za czął się ostatni dzień listopada. Dorzucam liść jeszcze jeden (suchy? zgniły?) do refleksji listopadowych wpis niżej. Cóż, zamiast smędzić lakonicznie można